Atletiekvereniging Texel

  

Zoeken

Archief

Sportshop Texel Winterbosloop 2009

Jaap Witte wint Winterbosloop           

Onder redelijke weeromstandigheden en een goed te lopen parcours heeft Jaap Witte de 36e Sportshop Texel Winterbosloop overwinning naar zich toegetrokken.

Kwamen er in de eerste ronde nog een groep van 6 lopers door. Witte schuddende ze een voor een van zich af en finishte in de winnende tijd van 33 min 40 sec. De beste volger, die Witte het vuur nog aan zijn schenen lag, was Coen Schoonheden, die 3 seconden later eindigde. De 17 jarige Christoph Prunsche uit Duitsland legde met 33 min 52 sec beslag op de derde plaats. Bij de vrouwen was Ingrid van Lubek het snelst. Ze legde de 8,8 km af in 39 min 31 sec. Vlak daarachter finishte Natascha van der Vis als tweede in 39 min 43 sec. De derde plaats werd met 43 min 15 sec opgeëist door Frederike Bunjes uit Tricht. Bij de jeugd 13 t/m 16 jaar, die een ronde van 4,4 km mochten afleggen, ging de overwinning met 18 min 15 sec naar Martijn van Haren. Tweede werd hier Hessel Arensman met 19 min 32 sec en Axel Garritsen maakte met 21 min 25 sec het podium compleet. Bij de meisjes was het Jasmijn van der Burg die het snelste was met 21 min 40 sec. Tweede werd haar zus Carlijn in 24 min en Anne van der Duim derde in 24 min 44 sec. Bij jeugd t/m 9 jaar over 1250 meter was het Aron Zeeman oppermachtig. Hij raffelde de afstand af in 5 min 43 sec. Ruim voor Jarne Kompier die met 6 min 12 sec tweede werd. Vervolgens kwam Meinte van Lingen over de streep in 6 min 18 sec. Bij de meisjes gingen Jasmijn Baptist en Milou de Ruyter te gelijk over de streep in 6 min 28 sec en stonden samen op het bovenste treetje. Als derde kreeg Marijke van der Duim de bronzen medaille omgehangen. De jeugd van 10 t/m 12 jaar konden in 2500 meter uitvechten wie het zoet van de overwinning mocht proeven. Het werd uiteindelijk Cor Bijpost die met 10 min 35 sec de eerste prijs mocht ophalen. Moe gestreden maar toch knap tweede werd Jelle van der Duim in 10 min 55 sec en Hessel van Dorp uit Andel werd derde in 13 min 27 sec. Bij de meisjes werd Laura van der Linde uit Utrecht eerste in 13 min 52 sec.  Klik hier voor de uitslag