Atletiekvereniging Texel

  

Zoeken

Archief

Bos en Duin Zomercross 17-8-14

Weergoden namen even rust bij Bos en Duin Zomercross

Hoewel de weersvooruitzichten voor de zesde en voorlaatste Bos en Duin Zomercross ongunstig leken, werden het uiteindelijk goede loopomstandigheden. Er gingen 65 deelnemers van start.

De meeste deelnemers waren na afloop tevreden over hun tijd. Verschillenden gingen sneller dan voorgaande keren, zoals o.a. Henk Kikkert, Pieter Krugers, Jan van der Star, Laurien Bakker, Rick Siersma en Jan van Dijk. Klik hier voor de uitslag

Bij de 1.000 m. loop was het weer een spannende strijd tussen Dennie Banda en Coen v.d. Kerkhof, beiden 10 jaar. Ze klokten beiden 3.56 min. De tijdwaarnemers zagen een miniem verschil in het voordeel van Dennie. Bij de meisjes was de 8-jarige Imme v.d. Kerkhof met 5.02 min. 4 seconden sneller dan Iris Baptist. Derde werd Ashely Vleerlaag uit Utrecht met 5.18. Op de 2 km-loop bleef Eduard Garritsen Viggo van der Kooi slechts 4 seconden voor. Er werd dus volop strijd geleverd. Jasmijn Baptist werd onbetwist winnares bij de meisjes in 10.28.

Jan Kerkman uit Bielefeld lijkt welhaast onverslaanbaar, althans op Texel. In 14.37 raffelde hij de 4150 m. af. Daarbij bleef hij zijn volgers resp. 1 en 2 minuten voor. Pieter Dogger en Pieter Krugers eindigen in de voorhoede met resp. een 5e en 6e plaasts.

Op de 8300 m. moest de 18-jarige Tim Kerkman zijn meerdere erkennen in Arthur van Dijk uit Monster (AV Olympus). Deze atletiekvereniging uit Naaldwijk was met trainingsgroep op Texel en nam met veel plezier en succes deel aan de Bos en Duincross. Van Dijk noteerde 31.03 en Kerkman 32.21. Derde man werd Danny Hajos uit Den Helder in 34.03. Als snelste vrouw op de 8,3 km finishte Esmee Teeling uit Scheveningen in 35.41.

De volgende loop, die AV Texel organiseert, is De Krimstrandloop. Inschrijven vanaf 18.45 uur bij strandpaviljoen Paal 28 aan De Krimweg bij De Cocksdorp. De start is om 19.30 uur. Kinderen, die 1200 meter lopen, starten één minuut later. Info Rita Dogger 313387.