Atletiekvereniging Texel

  

Zoeken

Archief

Bos en Duin Zomercross 24-7-11

Slecht weer spelbreker bij derde Bos en Duin Zomercross

klik hier voor de uitslag

Lopen in de regen is geen onplezierige bezigheid. We konden toch nog 23 hardlopers in de Dennen begroeten voor hun rondje bij de Bos en Duin Zomercross. De "mooi weer" lopers lieten het af weten en natuurlijk de triathlon van de dag ervoor zorgde ook voor minder deelnemers. De omstandigheden waren niet geheel optimaal: door de regen van de laatste dag was het parcours aardig drassig geworden. Kortom de atleten moesten nog weleens een plas ontwijken. De wind was ook pittig maar daar had men minder last van omdat het rondje aardig beschut is.

Drie jongens streden om de medailles over 1035 meter. De voorspelling die zij van te voren gemaakt hadden, kwam uit. Mart Kikkert werd eerste in 4:35, goede tweede was Tijn Zeeman in 4:42 en de van een blessure terugkomende Aron Zeeman scoorde 4:44. De strijd om de eerste plek over 4150 m was spannend. Pieter Dogger dacht dat Nico Kikkert op weg was voor 8300 m. Kikkert haalde Dogger 300 meter voor de finish in. Hierna volgde een mooie sprint tussen beide mannen. Dogger trok aan het langste eind en finishte nipt voor Kikkert in 17:25. Eerste vrouw op deze afstand werd Shannan Eijkhout in 21:54. Jan Stuursma uit Sappemeer rende in een prachtige stijl naar een keurige 31:35 over 8300 m. Pierre Bonnet werd tweede in 35:02 en Peter ter Burg uit Julianadorp werd derde in 35:51. Natascha van der Vis leverde een knappe prestatie door daags na de triatlon weer eerste te worden op de langste afstand, zij scoorde 38:57. De volgende loop is De Krimstrandloop op woensdagavond bij Paal 28. Inschrijven vanaf 18.45 uur. De start vindt plaats om 19.30 uur.