Atletiekvereniging Texel

  

Zoeken

Archief

Bos en Duincross 18-10-15

Prima loopweer tijdens eerste Bos en Duincross

Een zacht herfstregentje en weinig wind zorgden voor fijne omstandigheden tijdens de eerste boscross van dit hardloopseizoen. Een  ronde van ongeveer 5400 meter was uitgezet, die wanneer je hem driemaal loopt iets meer dan 10 Engelse Mijlen oplevert. Het is een prachtig rondje met pittige heuveltjes door het bos en langs de duinrand. De organisatie krijgt complimenten over het parcours. Mensen die alleen maar over verharde ondergrond lopen ervaren het als een echte crossloop.

De 10 Engelse mijlen waren een prooi voor Mark Hulsebos uit Den Helder in 1.08.39. Zijn partner Suzanne van der Weide was met haar 1.12.46 eerste vrouw over de langste afstand. Natacha van der Vis uit Oudeschild had ingeschreven voor  16.1 km, maar stapte na 2 ronden uit. Zij klokte 51.45 en werd daarmee eerste vrouw op de 10.9 km. Snelste man was Martijn van Haren uit Den Burg in 41.20.

De 5,4 km werd gewonnen door Jelle van der Duim uit Den hoorn in 19.50, een heel knappe tijd. Danja Koersveld uit Amstelhoek was met haar 28.46 snelste vrouw over deze afstand.

Ook  kon men de reguliere ronde van 2935 meter lopen. Snelste was Angelo Visser uit Ilpendam in 13.30 en Simone Goslinga uit Den Briel was snelste vrouw in 19.47.

De D jeugd liep de ronde van 1700 meter. Coen van der Kerkhof  uit Den Burg kon met 6.09 Dorus Overmaat uit Oosterend 3 seconden voorblijven. Shenna Kreeft uit Den Burg was snelste meisje in 7.21. De 1000 meter was dit keer een meiden aangelegenheid. Imme van der Kerkhof werd eerste in 4.26 op de voet gevolgd door Berber van der Duim in 4.27. Derde was Esmee Ellen in 4.38. In totaal deden er 52 deelnemers mee. De volgende cross is op 1 november.