Atletiekvereniging Texel

  

Zoeken

Archief

Bos en Duincross 15-11-15

Drukke derde Bos en Duincross

Een flinke zuidwestenwind en de regen, weerhielden  veel lopers niet , om bij de 3e cross van dit seizoen de veters weer te strikken. Atletiekvereniging Pharos uit Amsterdam, kwam met een hele delegatie. Net als een vrouwengroep uit Zeewolde, die er een weekendje Texel aan vast plakte.  Dit bracht het aantal deelnemers in totaal op 86.

Daan de Jong uit Oude Wetering won de 8,8 kilometer in 35:39. Arie van der Plas uit Rijnsburg finishte als tweede in 36:58. Texels succes was er voor Jesse Schuijl, die met 37:24 beslag legde op de derde plaats. Bij de vrouwen zegevierde Carla de Jong uit Nootdorp in 49:31.

Twee ronde gaf een afstand van 5,9 kilometer, deze werd het snelst afgelegd door Axel Garritsen in 23:53. Tweede binnenkomende en daarmee snelste vrouw was Rosa Vermeulen uit Amsterdam (24:48). Dat Piet Bakelaar nog steeds over genoeg snelheid beschikt , bewees hij door als derde over de meet te komen in 27:43.

Een ronde van bijna 3 kilometer was een ware strijd voor de atleten van  Pharos. De 21 jarige Luuk Wagenaar uit Amsterdam wist als eerste de streep te bereiken in 9.11 wat ook een parcoursrecord betekende. Zijn trainingsmaatje Ralf Lauren, die tweede werd, liet 9:31 noteren. Het podium was geheel voor Amsterdam aangezien Maxim Moinet in  9:37 derde werd. Bij de vrouwen ging de winst ook naar Amsterdam. De snelle 16 jarige Lotte Prupper  liep 11:26.

De 1700 meter werd gewonnen door Coen van der Kerkhof in 6:27. Tweede werd Dorus Overmaat in 6:49.  De 1000 meter was dit keer prooi voor Daan Vlaming, die 4:11 liet opschrijven. Esmee Ellen werd bij de meisjes eerste in  4:22. Berber van der Duim (4:26) en Imme van der Kerkhof (4:29) maakten het podium compleet. De eerst volgend cross wordt op zondag 29 november gehouden.