Atletiekvereniging Texel

  

Zoeken

Archief

Bos en Duincross 27-11-16

Amsterdammers op alle fronten winnaars bij de boscross

Een prachtige zondagochtend lokte veel (75) hardlopers naar de Dennen. De omstandigheden waren ideaal. De Atletiekvereniging Phanos uit Amsterdam had een trainingsweekend op Texel en de vierde boscross paste prima in hun schema. Er sneuvelde zelfs een parcoursrecord op de 2935 meter. Luuk Wagenaar had het al in handen en wist het aan te scherpen naar 9.00 min. Hij werd gevolgd door zijn ploegmaten Thomas Lewis (9.10) en Daniël de Looze (9.21). De eerste Texelaar was Hessel Arensman in 11.09 Op deze afstand was Lotte Prupper snelste vrouw in 11.35. Maarten Jeroen den Boer had een nieuw persoonlijk record van 16.17.

Ook op de 5870 meter streken de Amsterdammers met de eer. Jesse de Wit snelde in 23.34 naar de meet, hij werd gevolgd door Adriaan van Rijsselberghe in 24.55. Margot van der Ven uit Den Burg was snelste vrouw in 27.46. Er waren persoonlijke toptijden voor Jeroen van der Sar, Marieke de Vries, Judith van Bleijswijk , Rintje de Vries en Marielle Vlaming op deze afstand.

Op de 8805 meter werd ook een Amsterdamse overwinning geboekt. Wouter Hordijk scoorde 32.40, Lutz Lohse uit Den Burg liep 34.22. Ellen van Warmerdam uit Amsterdam was met haar 45.54 snelste vrouw. Pieter Krugers en Rick Siersma wisten hun p.r. aan te scherpen met resp. 25 en 33 seconden.

Bij de jeugd over 1700 meter waren twee deelnemers. Kely Ellen uit Den Burg liep met 7.43 naar een nieuw persoonlijk record en Daan Vlaming uit Oosterend was eerste in 7.35.

Bij de jongste jeugd over 1000 meter waren het wederom de meisjes die zegevierden op de jongens. Megan Havik (4.16) en Sofie Vlaming (4.22) waren Maurice van der Voort (4.26) voor. De omstandigheden waren zo goed dat maar liefst 7 van de 16 kinderen een p.r. liepen. Dat waren: Nairo van Rijsselberghe en Nick van der Sar uit Den Burg, Sofie en Eva Vlaming uit Oosterend, Quinty de Boer en Jonas Atia uit De Koog en Wesley Keijzer uit Oudeschild. De volgende boscross is op zondag 11 december.