Atletiekvereniging Texel

  

Zoeken

Archief

Bos en Duincross 17-10-10

Lutz Lohse wint eerste Bos en Duincross

In zijn karakteristieke stijl liep Lutz Lohse het snelst,  in een knappe tijd van 59:29 over de 10 Engelse Mijlen. Met in het achterhoofd meenemend dat het niet een makkelijke en snel parcours is.

De ronde die Jan Zijm had uitgezet was prachtig, maar er zaten zoals het een echte cross betaamt pittige heuveltjes in. Vooral de deelnemers van de overkant hadden lovende woorden over het parcours. De eerste ronde had Lohse een bondgenoot, maar helaas voor hem had hij ingeschreven voor 5350 meter. Christian Scharf liep deze afstand in 18:56.

Bij de mannen over 16.1 km moest Sjoerd Groeskamp zijn meerdere erkennen in Sebastian Brandt uit Paderborn (D). Brandt eindigde in 1:00:39 en Groeskamp deed er een ruime minuut langer over. Coen Schoonheden was tweede bij de mannnen masters. Laurien Bakker was de enige vrouw op deze afstand en deed er 1:26:18 over.

Bij de jeugd is de strijd om een goede plek in het klassement direct begonnen. Er werd flink gesprint om de concurrenten voor te blijven. Sil van Heerwaarden wist in 3:50 Rik de Lignie uit Voorschoten met één seconde te verslaan en eerste te worden. Marijn Smits werd derde in 3:52. Bij de meisjes legde Jasmijn Baptist beslag op de eerste plek in 4:25, Milou de Ruijter werd tweede in 4:34 en de derde plaats was Linsey Nagtegaal in 4:35.

De jeugd van 13 t/m 16 jaar loopt 2900 meter voor hun klassement. Hessel Arensman wist in 11:15 eerste te worden, net voor Jelle van der Duim die in 11:38. 

Bij de vrouwen over 5350 meter werd Miriam Daalder eerste in 26:21. Zij liet de andere vrouwen ver achter zich.

Bij de 10.7 km was het Connie Joling, die de bestet benen had en finishte in 53:04. Bij de mannen passeerde Hans Prangsma uit Otterloo als eerste de meet in 40:22.

De volgende crossloop is op 31 oktober en gaat dan weer over de reguliere afstanden van  2,9 km, 5,8 km en 8,7 km.

klik hier voor de uitslag