Atletiekvereniging Texel

  

Zoeken

Archief

Bos en Duincross 27-11-11

Omstandigheden zwaar tijdens vierde cross

Menig atleet had zich verkeken op de weersomstandigheden bij de vierde boscross van zondag 27-11. De temperatuur was hoger dan gedacht en het bleek dat velen zich te warm gekleed hadden, waardoor ze hun warmte niet kwijt konden en er tijdens het lopen een benauwd gevoel aan over hielden.

Robert Bakker had er geen last van, hij liep in korte broek naar een prachtig persoonlijk record van 31:16 en tevens de winst op de 8700 m. Tweede op deze langste afstand was Martijn van Haren in 33:46, die ook zijn beste tijd aanscherpte met meer dan een minuut. Snelste vrouw werd Karlijn van der Burg in 41:19. Marit Zijm en Jasmijn van der Burg, die deze afstand voor eerst liepen, zetten keurige tijden neer van 43:14 resp. 43:00. Er waren persoonlijke records voor Jan van der Star en Peter Bancken.

Op de 5800 meter was Margot van der Ven eerst binnenkomende in 25:43, Patrick Witte uit Den Burg werd eerste bij de mannen in 26:02.

Eén ronde van 2900 meter werd de prooi voor Cor Bijpost in 10:15, hij bleef zijn vader Richard 16 seconden voor. Jelle van der Duim werd derde in een nieuw p.r. van 10:55. Er waren meer persoonlijke records op deze afstand voor Rob Teisman, Jimmy Krügers, Roos Baptist, Jeffrey Zijm. 4 Atleten dan de ronde van 1700 meter voor de D-jeugd. Snelste was Rik Bijpost in 6:34, Barry Barhorst werd tweede in 7:29. Nikky Douma was snelste meisje in 7:52.

De 1000 meter is altijd een spectaculair gebeuren. 23 enthousiaste lopertjes deden mee. Opmerkelijk is dat er deze keer een meisje als eerste over de streep kwam. Het was Jasmijn Baptist, zij liep voor het eerst onder de 4 minutengrens. Ze kwam in 3:54 binnen, één seconde voor Mart Kikkert die ook een persoonlijk record liep. Aron Zeeman werd derde in 3:58.

Kinderen die hun p.r. aanscherpten waren: Berber van der Duim, Ravi van den Berg, Manon Visser, Owen Dros, Maurice van der Voort, Milou de Ruijter, Marieke Witte, Doris Vinke en Floor Huisman. De volgende boscross is op zondag 11 december.

klik hier voor de uitslag