Atletiekvereniging Texel

  

Zoeken

Archief

Bos en Duincross 13-1-13

Prachtig weer tijdens 6e crossloop

Een mooi zonnetje, weinig wind en temperaturen net boven het vriespunt zorgden voor goede omstandigheden tijdens de zesde boscross van dit seizoen. Misschien door de kou afgeschrikt waren er maar 10 kinderen voor de 1000 meter aan de start kwamen.

Om de eerste drie plaatsen was een mooie strijd gaande tussen Mart Kikkert, Coen van der Kerkhof en Dorus Overmaat. Mart Kikkert wist in 3:56 de andere twee lopers één seconde voor te blijven en Coen van der Kerkhof liep zijn persoonlijk record. Bij de meisjes was Jasmijn Baptist de snelste in 4:24, Berber van der Duim werd tweede in 5:13 en Britt Brandenburg derde in 5:46.

De 1700 meter werd wederom het snelst afgelegd door Dennis Niepel in 6:38, Sil van Heerwaarden volgde op 13 seconden in 6:51.

De ronde van 2935 meter was op twee stukken moeilijk te belopen, vanwege de werkzaamheden in de Dennen. De bandensporen doen de paden geen goed. Vandaar dat er in verhouding weinig persoonlijke records gelopen werden deze zondag.

Pieter Dogger werd eerste in 11:34, hij werd gevolgd door Luis Fernandez uit Den Hoorn die zijn p.r. met een halve minuut aanscherpte in 11:57. Derde werd Tjalle den Ouden uit De Koog in 12:07. Andri Binsbergen moest met een vervelende kuitblessure uitstappen.

Bij de 5870 m. zijn er wel persoonlijke toptijden te melden. Gea van Gijssel, Martien Baars, Jan Aris Eelman, Norbert Dankers en Henk Kikkert liepen allemaal een aantal seconden van hun oude tijd af. Eerste op deze afstand was Axel Garritsen in 27:04 en hij werd snel gevolgd door Arnold Leijstra in 27:17. Eerste vrouw werd Lisa Hochstenbach uit De Koog in 29:39.

Jaap Witte mocht de 8805 meter op zijn naam schrijven in 31:07. De nummer twee Lutz Lohse finishte in 32:54, derde werd Coen Schoonheden in 34:55. Snelste vrouw werd Ramona Banda in 47.16. De zevende cross wordt gehouden op 27 januari.