Atletiekvereniging Texel

  

Zoeken

Archief

Bos en Duincross 12-1-14

Jelle van der Duim eerste bij cross over 2935 m.

klik hier voor foto's van deze cross

Een lekker zonnetje, weinig wind en een goede temperatuur, ideaal loopweer leek het tijdens de zesde boscross. Toch waren er meerdere lopers die uitstapten of een ronde eerder stopten, wegens ademhalingproblemen vanwege de luchtvochtigheid.

Jelle van der Duim uit Den Hoorn had daar zeker geen last van. Hij wist in een nieuw persoonlijk record voor het eerst onder de magische tien minutengrens te komen (9.58) op de 2935 meter. Hij had concurrentie van Martijn van Haren uit Den Burg, hij volgde knap in 10.08. Pieter Dogger werd derde in 11.23. Eerste dame op deze afstand was Lisa Hochstenbach uit Oosterend in 14.05. Judith Boersen haalde een mooi nieuw p.r. van 17.08.

Op de 5870 meter ging de strijd tussen David van Logchem en Mathijs Duin. Van Logchem wist het op het laatst in zijn voordeel te beslissen (23.42) Duin zette 23.49 op de klok. Laurien Bakker was eerste dame in 30.38. Pablo Brandenburg, Theo Schraag en Carolien Veeger scoorden alle drie een nieuw persoonlijk record.

Op de 8805 meter was Jaap Witte oppermachtig. Hij wist Lutz Lohse ruim voor te blijven in 31.28. Lohse behaalde 33.35. Op deze afstand ging de eerste plaats voor dames naar Anneke Pronk in 44.47. Persoonlijke toptijden waren er voor Coen Schoonheden, Franck van der Broeck, Thomas Richter, Jan Aris Eelman en Chiel de Boer. De laatste liep maar liefst ruim twee minuten van zijn bestaande p.r. af.

Op de 1000 meter voor jeugd t/m 12 jaar kwamen er 11 kinderen aan de start. Dennie Banda uit Den Hoorn legde weer beslag op de eerste plaats in 3.54. Coen van der Kerkhof werd tweede in 3.59, Jesse Visser werd derde in 4.13. Eerste meisje was Mila Clausen uit De Koog in 4.49, Berber van der Duim volgde haar in 4.57 en Imme van der Kerkhof wist met haar 5.01 de derde plek te veroveren. De volgende cross is op 26 januari.