Cor Bijpost bereikt verrassend finale

Afgelopen weekeinde deden liefst drie atleten van AV Texel mee aan het NK Indoor Junioren B in Apeldoorn over 800m.

Zaterdag wist Cor Bijpost, dankzij een verbetering van zijn tot nu toe snelste tijd met ruim vier seconden (nieuwe PR 2:04.95) verrassend de finale te bereiken. Na eigen zeggen liep Cor een vlakke race in eigen tempo waardoor hij op de laatste 100m lopers kon inhalen die te snel van start waren gegaan. Hij was heel blij met de onverwachte tweede plaats in zijn serie. Jelle van der Duim en Hessel Arensman werden zevende en achtste in hun series. Jelle bleef slechts een seconde over zijn PR terwijl outdoor vaak snellere tijden gebruikelijk zijn. Hessel was een van de favorieten maar kon – herstellende van een blessure – zijn snelle tijden van vorig jaar niet benaderen.

In de finale zondag liep Cor 2:05.09, dus twee snelle tijden binnen twee dagen, wat hem de zevende plaats opleverte. Hij is, net als Jelle van der Duim, 1e jaars B-junior (geboren 1997) en heeft dus de kans en de ambitie om volgend jaar nog beter te presteren. "Volgend jaar word het leuk!", aldus Cor Bijpost